Skip to main content
Klinika Chirurgi Plastycznej Uszu Derm-Estetyka w Gdańsku

Czy efekty korekcji uszu są stałe?

Ostateczne efekty, jeśli chodzi o korekcję uszu, zależą m.in. od stosowania się pacjenta do zaleceń lekarza, przeprowadzającego zabieg. Pacjent, który zdecyduje się poddać takiej ingerencji chirurgicznej, musi mieć pełną świadomość, że to właśnie od niego będzie zależeć powodzenie całego przedsięwzięcia.

Ile trzeba czekać na efekty otoplastyki?

Najczęściej otoplastyka przynosi oczekiwane rezultaty, a jej efekty utrzymują się, niezależnie od upływu czasu. Jednak by dokonać ostatecznej oceny, należy odczekać jeszcze pół roku. Po tym czasie procesy regeneracyjne małżowiny usznej powinny już się zakończyć. Zanim to nastąpi, konieczna staje się wzmożona ochrona operowanych okolic. Są one bowiem znacznie bardziej narażone na urazy, które mogą powstać, chociażby podczas uprawiania sportu. Niezbędna jest również intensywna pielęgnacja. Dzięki takiemu postępowaniu pacjent z pewnością będzie mógł cieszyć się z efektów operacji.

Czy efekty plastyki uszu są stałe?

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

W naszej klinice stawiamy przede wszystkim na uświadomienie pacjentów odnośnie ryzyka, związanego z tego rodzaju operacją, bowiem każda ingerencja chirurgiczna jest nieodłącznie związana z możliwością wystąpienia pewnych niepożądanych objawów. Mogą to być krwiaki, siniaki, a nawet zakażenia rany, wymagające podania antybiotyków. Dlatego też w przypadku zauważenia jakichkolwiek niepokojących dolegliwość, należy bezzwłocznie skontaktować się z naszym specjalistą, który udzieli niezbędnych rad i pomocy. O samym zabiegu przeczytać można na stronie https://www.plastyka-uszu.pl/korekta-odstajacych-uszu, gdzie zamieszczono kilka istotnych informacji, związanych z jego przebiegiem. Warto jednak wiedzieć również, że jeszcze przez minimum 6 tygodni koniecznie będzie unikanie wzmożonego wysiłku i aktywności fizycznej. Nagłe wstrząsy mogą bowiem zniweczyć efekty zabiegu, powodując powrót uszu do niepożądanej pozycji. To właśnie świadomość ryzyka pozwala naszym pacjentom przejść przez okres rekonwalescencji w pełni odpowiedzialnie i cieszyć się z ostatecznych rezultatów operacji.

Czy po korekcie uszy mogą ponownie odskoczyć?

Odskoczenie ucha jest bardzo rzadkim przypadkiem, który związany jest przede wszystkim z brakiem stosowania się do odpowiednich zaleceń. Niekiedy zdarza się również, że ucho będzie wymagało drobnej korekty po upływie pewnego czasu. To z kolei nie jest winą pacjentów, a wynika z tzw. pamięci ucha. Kolejna korekta będzie jednak krótka, a cena symboliczna dla pacjentów naszej kliniki. Ceny za poszczególne zabiegi, warto prześledzić w naszym cenniku, zapoznając się przy okazji z bogatą ofertą świadczonych w Klinice chirurgii plastycznej uszu Derm-Estetyka usług.

Masz dodatkowe pytania? Z przyjemnością na nie odpowiemy!

Plastyka uszu Gdańsk – ☎ +48 338 732 121

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz